Biz Kimiz

Radyo C, Bahri Meriç Canlı tarafından Ankara'da kurulan bir radyo kanalıdır.

Mayıs 2007 tarihinde evde bulunan bir bilgisayar üzerinden hobi amaçlı yayın hayatına başlamıştır. 2010 yılında korsan olarak yapılan bir karasal yayında Radyo C isminin kullanılması üzerine Radyo C markası tescil ettirilmiş ve korsan yayımın kesilmesi üzerine girişimlerde bulunulmuştur. Bu girişimlerden sonra daha kaliteli bir yayın sunabilmek adına yayın sunucusunu yurt dışına taşımış ve önce 64 kbit ardından 96 kbit kalitesinde yayın yapmaya başlamıştır. Günümüzde yayınlarının hem içerik hem de teknolojik kalitesini arttırmış olan Radyo C'nin dinleyici kitlesi de her geçen gün genişlemektedir.

Radyo C yayınları internet üzerinden tunein.com ve rad.io gibi platformların yanı sıra kendi Android ve iPhone uygulamaları ile de dinlenebilmektedir.

Geçmişten günümüze popüler yabancı müzikleri her yaştan hedef kitleye ulaştırmayı amaç edinen Radyo C, günümüz radyolarının "mood" sorma taktiğine başvurmaz, çünkü dinleyicinin o an ne istediğini, neye ihtiyacı olduğunu bilme konusundaki hissiyatı yüksektir. ABD ve Avrupa müzik listelerinin sıkı takipçisi olmasının yanı sıra Facebook üzerinden dinleyici isteklerini de dikkate alan Radyo C’de zamanda yolculuk sürprizlere tabidir.

7/24 çevrimiçi olan günümüz insanını "ne dinleyeceğim?" derdinden kurtarma garantili, pozitif bağımlılık yaratan, kimi zaman insanı mısır patlağı gibi coşturan, kimi zaman isyanına ortak olan, merkezi sabit, ama sonsuz odaklı, tabanı internet kaplı, değişken iklimli, tropik meyve tadındaki Radyo C akımına kapılmak üzeresiniz, lütfen kulaklıklarınızı takıp, hoparlörünüzün sesini açın.

<